Metaverse’ye girmeye çalışan işletmeler için, fiziksel dünyada yeni bir pazara girmek için bir şirketin yapacağı eylemlerin çoğunu yansıtan alınması gereken bir dizi önlem vardır. Pazarı tanımlamak ve araştırmaktan, fırsatları ve riskleri analiz etmeye ve değerlendirmeye, bir pazara giriş planı tasarlamaya, nihayetinde hem sermaye hem de organizasyonel yetenekler olmak üzere gerekli kaynakları tahsis etmeye ve serbest bırakmaya kadar.

Bir şirket gerçek dünyada yeni bir gerçek mekanda konum açmakla ilgileniyorsa, işletme çeşitli konumlar hakkında veri toplayacak, her bir konumdaki tüketici nüfusunu inceleyecek ve aynı yerlerdeki diğer şirketler tarafından daha fazla gelişme olasılığını araştıracaktır. noktalar. Aynı hedef değerlendirme ve karşılaştırma süreci metaverse’de mevcuttur.

İdeal bir pozisyon belirlenip seçildikten sonra, bir şirket kısa ve uzun vadede riskleri, tehditleri ve fırsatları kabul eden bir pazara giriş planı geliştirmelidir. Ardından, bu iş stratejisi düzenlendiğinde, sanal alan ve deneyimin tasarımına ve geliştirilmesine yardımcı olmak için bu analizi kullanın.

Bu tür durum tespiti, işletme yöneticilerine, C-suite üyelerine ve değerli paydaşlara büyümeyi metaverse’ye dahil etme konusunda ilham vermek için metaverse’ye katılımı ve değeri yönlendiren karmaşıklık ve sürekli değişen eğilimlere özgü belirli endişeleri de hesaba katmalıdır.

Metaverse girme sürecinin gerçek dünyada yeni pazarlara girmekten nasıl farklı olduğunu ve kurumsal liderlik ve değerli paydaşlar için neden önemli olacağını anlamak için bu farklılıkları yaratan özellikleri ve özellikleri inceleyelim.

Sanal Yatırımların Oynaklığı

Coğrafi, demografik ve tüketici davranışı verileri, bir şirketin gerçek dünyada bir pazara nasıl katılacağına ilişkin kararlarını bildirmek için kullanılır. Sanal bir ortamda, bu tür yargılara varmak için çok daha az bilgi mevcuttur.

Veriler sanal platformlar üzerinden ücretsiz olarak erişilebilir olsa da, işletmeler sanal alanlarını yüksek volatiliteli bir yatırım olarak görmelidir. Metaverse’de gayrimenkul veya alan satın almak isteyen birçok işletme, en çok rağbet gören yerleri elde etmek ve girişiminin riskini azaltmak için sanal emlak komisyoncularına başvurmayı tercih edebilir.

Bu profesyonel tavsiye ve yardım sadece spekülasyonda daha fazla güvenlik yaratmakla kalmayacak, aynı zamanda herhangi bir sermaye yatırımı yapmadan önce sunulacak kullanım, tasarım ve deneyimin ek olarak dikkate alınması endişeyi azaltacak ve fırsatı artıracaktır.

Kaynak: VB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *