VR cerrahi eğitim platformu FundamentalVR bugün, VR cerrahi eğitim platformunu daha da genişletmek için 20 milyon dolarlık B Serisi yatırımı artırdığını duyurdu. Şirket, VR için birincil kullanım örneği gibi görünen şeylere kök salan, büyüyen şirketler listesinde yer alıyor.

FundamentalVR bugün, 20 milyon dolarlık bir B Serisi yatırımı artırdığını ve şirketin toplam bağış toplama tutarını 30 milyon dolara çıkardığını duyurdu. Tur, EQT Life Sciences ve önceki yatırımcı Downing Ventures tarafından yönetildi. Yatırımın bir parçası olarak, EQT Life Sciences’tan Drew Burdon, FundamentalVR’nin Yönetim Kurulu’na katılacak.

FundamentalVR, kursiyerlerin “gerçek hayattaki cerrahinin görüntülerini, seslerini ve fiziksel duyumlarını deneyimleyebilmeleri” için yüksek kaliteli tıbbi simülasyonları VR ve haptiklerle birleştirdiğini söylüyor. Şirketin amacı, tıbbi kurumların “kuruluşlarına profesyonel olarak akredite edilmiş cerrahi eğitim” getirmesini daha uygun maliyetli hale getirmek olduğunu söylüyor.

FundamentalVR’ye göre, yatırım “cerrahi eğitim platformunun, makine öğrenimi verileri içgörü ürününün daha da geliştirilmesini sağlamak ve ABD genelinde coğrafi genişlemeyi [sürdürmek]” için kullanılacak.

FundamentalVR CEO’su Richard Vincent, “Platformumuz, cerrahi beceri transferini kolaylaştırarak tam bir operasyona kadar bir prosedürün gözden geçirilmesini sağlayabilir – bu nedenle tıbbi cihaz üreticilerinden ilaçlara kadar tıp endüstrisinde coşkuyla kucaklandık” diyor. “Sürükleyici ortamlarımız, cerrahi beceri kazanımını ölçeklenebilir, düşük maliyetli, çok kullanıcılı bir şekilde dönüştürüyor. Sınırların engel olmadığı bir tıp eğitimi ortamı yaratma vizyonumuzu ölçeklendirmekten heyecan duyuyoruz.”

VR cerrahi eğitimi, aksi takdirde en maliyetli ve/veya daha az etkili ve esnek cerrahi eğitim yöntemleri için ödeme yapacak olan kuruluşlar için önemli bir yatırım getirisi sağlıyor gibi görünen büyüyen bir kullanım durumudur ve FundamentalVR, sahip olduğu ilk şirketten çok uzaktır.

Alanın liderlerinden biri olan Osso VR, Crunchbase’e göre 109 milyon dolarlık kendi küçük servetini yükseltti ve ayrıca geleneksel yöntemlere kıyasla VR cerrahi eğitiminin etkinliğini gösterdi.

Özellikle cerrahi eğitim, tıp alanında VR’nin kullanıldığı yerlerin sadece bir kısmıdır.

Kaynak: RoadtoVR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *