Dövüş sanatları efsanesi onuruna yaratılan “Revival of the Memory: Bruce Lee’s Home in Metaverse”, Lee’nin eski Hong Kong evini VR’de keşfetmenize ve bir “etkileşimler dizisine” katılmanıza olanak sağlayacak yeni bir sergi.

Hong Kong, No.41 Cumberland Road’da bulunan Lee’nin “Crane’s Nest” olarak da bilinen eski evi 2019’da yıkıldı. Ancak Hong Kong Mesleki Eğitim Enstitüsü’nden (Shatin) üç öğrencinin çabaları sayesinde, dövüş sanatları efsanesinin hayranları, metaverse aracılığıyla Crane’s Nest’e kendi sanal hac yolculuklarını yapabilecekler.

Proje, PRIZM Group ile ortaklaşa Bruce Lee Kulübü tarafından yönetiliyor ve Lee’nin ölümünün 50. yıldönümü olan 20 Temmuz 2023’te dünya çapında satışa sunulacak. İleriye dönük olarak, alan hayranlar için çeşitli etkinliklere ve etkinliklere ev sahipliği yapmak için kullanılabilir. Eski evinde düzenlenen bir Bruce Lee film maratonuna katılmak ne kadar güzel olurdu?

Bruce Lee Kulübü Başkanı Wong Yiu-Keung, “İnsanların VR teknolojisi aracılığıyla Bruce Lee’nin son izi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını ve onun ‘Su Felsefesi’ hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını istiyoruz” dedi. “Proje, Bruce Lee ruhunu nesilden nesile sınırsız formatlarda aktarmayı umut eden üç genç öğrencinin de dahil olduğu üniversiteler ve kuruluşlarla işbirliği yapıyor.”

PRIZM Group Direktörü Jeffrey Hau, “Bruce Lee, Doğu ve Batı arasındaki kültürel alışverişin bir temsilcisidir” diye ekledi. “Bu sergi, Web 3.0 öğelerinin etkinleştirilmesiyle geleneksel kültürü canlandırmayı ve Bruce Lee’nin ruhunu gelecek nesle aktarmayı umuyor. Bir dijital pazarlama şirketi olarak PRIZM, kültürel sahneleri tanıtmak için en son teknolojiyi benimsemeye devam edecek.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *