Eski okul kil modellerinin günleri sona eriyor.

Bugatti Tasarım Direktörü Achim Anscheidt, The Drive ile yaptığı röportajda, Genel Yayın Yönetmeni Kyle Cheromcha ile oturdu ve ekibin sadece dokuz ayda 5.000.000 dolarlık bir araba oluşturmak için geleneksel 3D modelleme yazılımını ve VR teknolojisini nasıl kullandığını tartıştı.

Anscheidt’e göre ekip, W16 Mistral roadster’ın daha sonra bir VR kulaklık kullanılarak tam ölçekli olarak görüntülenebilecek karmaşık bir 3D modelini oluşturmak için popüler CAD yazılımı Blender’ın yanı sıra Alias ​​adlı daha gelişmiş bir programı kullandı.

Bu tasarım yöntemi, fiziksel kil modellerine olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, otomobil üreticilerinin ürün kalitesini korurken otomobil geliştirme sürecini hızlandırmasına olanak tanır. Tasarımcılar, modeli istedikleri zaman ayarlayabilir ve değişiklikleri anında görebilir.

Anscheidt, The Drive’a “Artık çok VR tabanlıyız” dedi. “Ayrıca kil ve uygulamalı çalışmayı da seviyorum, ancak bugünlerde sanal gözlüklerimiz o kadar iyi ki nihai ürüne çok yaklaşıyoruz.”

“Muhtemelen şimdi 15 yıl öncesine göre yüzde 40 ve beş yıl öncesine göre yüzde 20 tasarruf ettiğimizi söyleyebilirim.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *