2022’nin en çok konuşulan oyunlarından biri, VR’de kesinlikle çok etkileyici görünüyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında, Stray konsollarda ve PC’de piyasaya sürüldü ve oyunculara bir dizi talihsiz olaydan sonra kendilerini fütüristik bir şehir cehenneminde kapana kısılmış bulan korkusuz bir kedinin yerine geçme şansı veriyor.

Çarpıcı görsellerine ek olarak, üçüncü şahıs macera oyunu, eklektik bir destekleyici karakter kadrosu tarafından yürütülen yürek burkan bir hikayeye sahiptir.

Artık modlar sayesinde BlueTwelve Studio’nun ustalıkla hazırlanmış tek oyunculu deneyimine kendinizi daha da kaptırabileceksiniz. Bugün erken saatlerde Reddit kullanıcısı, Praydog’un yakında piyasaya sürülecek olan Unreal Engine VR Injector Modunu kullanarak bir PC VR kulaklığında birinci şahıs olarak oynanan oyunun görüntülerini paylaştı.

İlk olarak VR modlama topluluğu Flat2VR tarafından ortaya çıkarılan bu yeni modun, Unreal Engine 4 veya 5 kullanılarak geliştirilen herhangi bir 2D düz ekran oyununu bir VR deneyimine dönüştürebileceği düşünülüyor. Buna Back For Blood, Ghostrunner, Life Is Strange ve Stray gibi popüler oyunlar dahildir.

Mod, sürükleyici 6DOF hareketi ve bağımsız görünümden (oyuncular başlarını ve silahlarını birbirinden bağımsız olarak hareket ettirebilir) senkronize göz işlemeye kadar bir dizi etkileyici özelliğe sahiptir.

Tek yapmanız gereken oyuna başlamak ve ardından VR Enjektör Modunu çalıştırmak. VR hareket kontrolleri şu anda desteklenmese de geliştiriciler uygun gördükleri şekilde kendi kontrollerini uygulamakta özgür olacaklar. İşte “kedi hareketinin” yakında yolda olmasını umuyoruz.

Kaynak: VRScout

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *